PC’ye Android Kurma

PC’ye Android Kurma

Artık bilgisayarlara android işletim sistemini kurmak çok basit. İster eski bilgisayarlarınızı hızlandırmak için ister kullanmakta olduğunuz pclerinize android sistemi tanıştırmak için kurabilirsiniz. 2basit adım ile android işletim sistemini çok rahat sizde kurabileceksiniz. Aşağıdaki 2 uygulamayı indirerek sizde bu basit işlemleri keşfedin ve dilediğiniz zaman bilgisayarınızı android sistemi ile yenileyin.

1.Adım: Aşağıdaki linkten Rufus 3.10 uygulamasını indirin:

2.Adım: Aşağıdaki linkten android-x86-7.1-r4.iso dosyasını indirin:

https://osdn.net/projects/android-x86/releases

Hepsi bu kadar. Şimdi sadece bilgisayarınız flash takarak önce Rufus uygulamasını açın ve sonra indirmiş olduğunuz iso dosyasını seçerek biçimlendirme yapınız. Sonrası zaten standart format atma işlemleri gibi BİOS ekranında flash ile başlatmayı seçip adımlara devam diyerek sisteme android kurabileceksiniz. En güzel yanıda sisteminizden hiç birşey silinmeyecek ve pc açılırken size hangi sistem ile başlasın diye soracak.

5/5

6 Yorum

İsmail Yayın tarihi1:56 pm - Ekim 27, 2020

70 gb lik bir partition a kurduğum halde google playdan uygulama indirirken bilgisayarın toplam 250 gb nın tamamına yakınının dolu olduğu görünüyor. Sizce neden olabilir.

  ooflama Yayın tarihi6:22 am - Kasım 12, 2020

  Merhabalar, ilk kurulumu yaparken disk alanı seçimi yapmadınız büyük ihtimalle. Bu sebeple otomatik min. bir miktar atıyor, kurulumu tekrardan yapmanızı öneririm.

  turan Yayın tarihi1:53 pm - Aralık 3, 2020

  Kurulu yuzde 100 oldugunda bir uuyarı geliyor. uyarıda 512mb diye bir cümle var. işte o sırada YES tıklayıpkaç GB kullanmak istiyorsanız gelen kutucuğa yazın ve onaylayın. mesela 8000 yazın. “expect to write 8000MB” diye tekrar yuzde yuze kadar sayarken cumleden anlaşılacağı gibi 8GB lik bir ANDROİD oluşturacak. böylece sorun tamam.

Adem Yayın tarihi9:31 pm - Aralık 26, 2020

Maalesef ekran açılıp kapanıyor Android baslamiyor

  ooflama Yayın tarihi6:35 am - Şubat 8, 2021

  Merhabalar, kurulum dosyası inerken hata olmuş olabilir. Tekrardan dosyayı indirip kurulum yapmanızı öneririm..

Ali Yayın tarihi9:57 pm - Şubat 7, 2021

Merhaba elimde atom işlemcili netbook var w7 kurulu hdd bir bolumunu Android kurmak istiyorum , Live CD de sorunsuz acılıyor
İnstall yapmada sorun yasıyorum hdd nin bir bolumunu ext4. Format secıp kurdum boot ekranında grub menusu gelmiyor ve hdd ext4olan bolumude boşş olarak gozukmekte, reboot degılde run Android dedigimdeacıyor pc kapanınca boot ucuyor unbootable dısk oluyor, hddyi ext4 olarak onceden formatladım, o zamanda hdd ye hiçbir dosya yüklenmemiş şekilde kurulum bitmekte boot ta hiç birşey yok hdd boş gorunmekte. Windows uzerinde denedım install yapıyorum boot ta grub gelmiyor yine. Sadece remix OS u Windows uzerinde kurulum yapıp boot ta grub. gorunuyor oda acilmıyor ayrıca ext4 yaptığım bolume linuxte kuramadım. Windows installer programını bilgisayarıma indir dim onunla diske kurulum yaptım fakat yeniden başlatınca sanki live CD den açar gibi çok agır açıyor yada donuyor pc deneme digim versiyon kalmadı prime_os, phoenix, android86 cogu versiyonu nu denedim bu durumda ne yapılır

Bir Cevap Yazın