Sony Elektrikli Otomobilini Tanıttı

Sony Elektrikli Otomobilini Tanıttı

Sony, CES 2020 fuarında bir sürprize imza atarak Vision-S isimli konsept elektrikli aracını tanıttı.

Vision-S adı verilen elektrikli araç Sony nin bu güne kadar ürettiği ilk prototip araç. Sony, prototip aracı oluştururken diğer teknoloji devleri ile ortaklığa gitti. Bosch, Continental, NVIDIA ve Qualcomm bu şirketlerden sadece birkaçı.

Sony elektrikli otomobili Vision-S modelini duyurdu.

33 farklı sensör ile donatılan aracın büyük ihtimal ile otonom bir sürüş sağlayacağı düşünülüyor.Araçta bulunan yüksek çözünürlüklü, HDR uyumlu CMOS algılayıcılar  nesneleri algılamanın yanı sıra renk tanımlama için de kullanılacak.

Solid State LiDAR sensörü ise gece ve gündüz sürüşlerinde nesneleri algılamak için kullanılacak. Tof sensörlerine sahip olan araç, içeride ve dışarıda olan insan ile nesneleri tanıma özelliğine sahip. Bu arada aracın ikinci sınıf otomasyona sahip olduğunu belirtelim.

Sony, aracının iki elektrikli motora sahip olduğunu ve 200 kwh güç ürettiğini belirtti.
Bu motor gücü ile aracın 0-100 km hızlanmasının yaklaşık 4.8 saniyede tamamladığı, son hızının ise 149 mph yani yaklaşık olarak 240 km olduğu açıklandı.

Sunum sırasında Sony’nin vurguladığı bir diğer önemli konu ise araç içi eğlence sistemleri oldu. Araç 360 derecelik Reality Audio ismini verdiği bir özelliğe de sahip. Aracın içinde 360 derecelik bir ses deneyimine sahip olmanızı sağlayan sistem büyük ilgi gördü.

Otomobilin ön konsolunda birden fazla bilgi ve eğlence seçeneği içeren panoramik bir ekran bulunuyor. Temel olarak eğlence ve sürüş bilgilerini gösteren ekran neredeyse tüm ön konsolu kaplıyor.

5/5

Bir Cevap Yazın